10 drošākās aviokompānijas pasaulē

Pievienots

1. “Air New Zealand” ir aviokompānija, kas dibināta 1940. gadā un kuras bāzes stacija atrodas Oklendā. Aviokompānija regulāri veic reisus uz 26 galamērķiem pasaulē un 27 galamērķiem Jaunzēlandes robežās. Šī kompānija ir vienīgā aviokompānija, ar kuru iespējams veikt lidojumus apkārt zemeslodei.

2. “Cathay Pacific Airways” ir aviokompānija, kas dibināta 1946. gadā un kuras bāzes stacija atrodas Starptautiskajā Honkongas lidostā. Aviokompānija regulāri veic gan pasažieru, gan kravas pārvadājumus uz 114 galamērķiem visā pasaulē. Šī ir viena no 6 pasaules aviokompānijām, kurām piešķirts 5 zvaigžņu reitings “Skytrax”.

3. “Finnair” ir aviokompānija, kas dibināta 1924. gadā un kuras bāzes stacija atrodas Vantā. Aviokompānija regulāri veic lidojumus uz 50 pasaules valstīm un 22 Somijas galamērķiem. Kopš 1963. gada šī kompānija ir drošākā aviokompānija Eiropā.

4. “Emirates” ir aviokompānija, kas dibināta 1985. gadā un kuras bāzes stacija atrodas Dubaijā. Aviokompānija regulāri veic lidojumus uz 130 galamērķiem 60 pasaules valstīs. Šīs aviokompānijas avio parks ir viens no jaunākajiem parkiem pasaulē. Katru nedēļu uz 6 pasaules kontinentiem izlidojot 1000 lidmašīnām, šī aviokompānija veic teju 40% aviopārvadājumu no Dubaijas starptautiskās lidostas aviopārvadājumiem.

5. “EVA Air” ir aviokompānija, kas dibināts 1991. gadā un kas veic starptautiskos reisus uz Āziju, Ziemeļameriku un Eiropu. Šī aviokompānija ik gadu pārvadā vairāk nekā 6 miljonus pasažieru. Šai kompānijai ir sava lojalitātes programma un tā viena no pirmajām ieviesa premium apkalpošanas klasi.

6. “British Airways” ir aviokompānija, kas dibināts 1974. gadā un kuras bāzes stacijas ir Hītrova un Getvika. Šī kompānija ir lielākā Lielbritānijas aviokompānija un aviācijas alianses “Oneworld” biedrs. Aviokompānijai ir 222 galamērķu visā pasaulē. Šai kompānijai pieder lielākais un jaunākais avio parks Eiropā.

7. “TAP Portugal” ir aviokompānija, kas dibināta 1946. gadā un kuras bāzes stacija ir Lisabonas lidosta Portela. Šī aviokompānija ir lielākā Portugāles aviokompānija un lielākais operators, kas veic lidojumus uz Brazīliju. Šī kompānija ir viena no “Star Alliance” biedriem. Pašlaik aviokompānijai pieder 65 lidostas 30 pasaules valstīs, un tā veic 1600 reisus ik dienas.

8. “Etihad Airways” ir aviokompānijas, kas dibināta 2003. gadā un kuras bāzes stacija atrodas Abu Dabi. Aviokompānijai pieder 65 lidmašīnas un tā regulāri veic pasažieru un kravu pārvadājumus uz 84 galamērķiem Tuvajos Austrumos, Āfrikā, Eiropā, Āzijā, Austrālijā un Ziemeļamerikā.

9. “Air Canada” ir aviokompānija, kas dibināta 1937. gadā un kuras bāzes stacija atrodas Monreālā. Šī aviokompānija ir viena no “Star Alliance” dibinātājiem un biedriem. Šī aviokompānija regulāri veic lidojumus uz 175 galamērķiem 5 pasaules kontinentos.

10. “Qantas Airways” ir aviokompānija, kas dibināta 1922. gadā un kuras bāzes stacija atrodas Sidnejā. Kompānijai ir iesauka – The Flying Kangaroo jeb Lidojošais ķengurs. Šī kompānija ir publiskā kompānija, kuras akcijas tiek tirgotas ASX biržā. Aviokompānija veic regulārus lidojumus uz 144 galamērķiem visā pasaulē un tās īpašumā ir 135 lidmašīnas.