Aviobiļetes rezervēšana

Pievienots

Izvēloties ceļojumā doties uz kādu tālāku valsti, visērtākais, ātrākais un bieži vien arī lētākais transportlīdzekļa veids ir lidmašīna. Pāris stundu laikā iespējams nonākt no pelēcīgā Latvijas rudens svelmainajā un saulainajā Ēģiptē. Izklausās diezgan vienkārši, taču daudziem ceļotājiem, kuri diezgan reti vai arī vēl nekad nav izmantojuši aviokompāniju pakalpojumus, pats sarežģītākais var likties aviobiļetes rezervēšana.

Piedāvājumi, kas atrodami internetā ir daudzi un dažādi; aviobiļetes iespējams rezervēt mājas lapās flysiesta.lv, sky24.lv, biletes.lv, lidot.lv, avio.lv, superbiletes.lv un vēl daudzās citās lapās. Klāsts ir patiešām plašs, līdz ar to, lai atrastu labāko piedāvājumu, var nākties pavadīt vairākas dienas sēžot pie datora un salīdzinot cenas. Turklāt vēl reizēm notiek negaidītas lēto lidojumu izpārdošanas, kas krietni var samazināt izdevumus. Viens no labākajiem risinājumiem ir meklēt aviobiļetes internacionālās vietnēs, kur notiek vairāku aviokompāniju piedāvājumu salīdzināšana. Viena no labākajām šāda veida mājas lapām ar plašu lēto biļešu klāstu ir skyscanner.com, kur var atrast arī ļoti labus pēdējā brīža lētos lidojumus. Viena no galvenajām šīs lapas priekšrocībām ir tas, ka tā piedāvā meklēt lidojumus ne tikai uz konkrētu lidostu, bet gan uz citām lidostām, kas ir izvēlētajā valstī.

Lai gan pati aviobiļetes rezervēšana patiesībā nav nekas sarežģīts, tomēr ne vienmēr iesācējs var atrast lētus lidojumus. Aviobiļetes cena mainās atkarībā no dažādiem faktoriem. Protams, ja lidojums ir negaidīts un biļete tiek rezervēta patiešām pēdējā brīdī, tad aviobiļete noteikti var izmaksāt diezgan dārgi. Lētākus lidojumus var atrast, ja biļete tiek laicīgi rezervēta. Turklāt “laicīgi” šajā gadījumā nozīmē pat gadu iepriekš. Aviobiļešu cena paliek aizvien lielāka, ja pasažieru skaits uz konkrēto reisu pieaug – pirmajiem biļešu īpašniekiem cenas var būs zemākas nekā tiem, kas iegādājas tādu pašu biļeti tikai dažus mēnešus vēlāk.

Lai atrastu lētākus lidojuma piedāvājumus, izdevīgāk ir pieskaņot savus ceļojuma datumus biļešu cenām. Piemēram, ilgi gaidītais atvaļinājums ir sācies pirmdienā un gribas jau uzreiz doties uz kādu citu valsti. Taču bieži vien pirmdienās lidojumu cenas ir lielākas nekā, piemēram, trešdienā. Nedēļas nogalēs arī aviobiļešu cenas ir dārgākās nekā nedēļas vidū. Protams, ja lidojuma datumu izvēlēties šādā veidā nevar, tad izdevīgākās cenas ik pa laikam piedāvā pašas aviokompānijas. Līdz ar to noteikti vajag pieteikties aviokompāniju mājas lapās par jaunumu saņemšanu e-pastā – šādā veidā var uzzināt par to, kad notiks kādas lidojumu izpārdošanas un akcijas, jo bieži vien izdevīgi piedāvājumi tiek palaisti garām, jo ne jau katru dienu cilvēki mēdz meklēt aviobiļetes.
Rezervējot aviobiļeti, bieži vien tiek piedāvāti lidojumi, kuru laikā nepieciešama pārsēšanās. Tā kā lidostu izmēri mēdz būt dažādi, sākot no pavisam nelielām līdz ļoti milzīgām, tad svarīgi ievērot, cik ilgs laika posms atvēlēts pārsēšanās laikam. Ja laika starpība ir mazāka par stundu, tad ir vērts paskatīties, vai netiek piedāvāts kāds cits lidojums ar garāku pārsēšanās laiku. Optimālais laiks, lai varētu izkāpt no lidmašīnas, nokļūtu lidostā (dažreiz nepieciešams brauciens ar lidostas nodrošinātu autobusu), atrastu īsto termināli u.c., ir vismaz 1,5 stunda, jo ir lidostas, kurās patiešām ir ļoti viegli apmaldīties.

Svarīgi arī pievērst uzmanību bagāžai. Ja ir nepieciešama vien rokas bagāža, tad nekādu lielu problēmu nav – galvenais, lai tās svars nepārsniedz atļauto, atbilst noteiktajiem rokas bagāžas izmēriem, kā arī iekšā nav neatļautas lietas, piemēram, šķidrums vai asi priekšmeti. Reģistrētas bagāžas gadījumā tā ir pirms tam jāpiesaka un jāreģistrē; noteikti ir jāpievērš uzmanība aviokompānijas noteikumiem – daži kilogrami virs atļautā svara var izmaksāt diezgan dārgi.
Aviobiļešu rezervēšana internetā mūsdienās patiešām ir ļoti vienkārša, protams, nereti gan ir vajadzīgas angļu valodas zināšanas, lai visu varētu pareizi aizpildīt un nenāktos attapties lidostā, ka nav samaksāts par bagāžu. Lai izvairītos no pēkšņiem pārsteigumiem un viss noritētu pēc iespējas gludāk, var zvanīt gan uz aviokompāniju klientu apkalpošanas centriem, gan arī ļaut, lai biļete tiek rezervēta tūrisma aģentūrā.