Aviokompānija “Ryanair”

Pievienots

“Ryanair” ir lielākā Īrijas lidsabiedrība jeb aviokompānija, kas dibināta 1985. gadā. “Ryanair” galvenās bāzes lidostas ir Dublinas Starptautiskā lidosta un Londonas Stanstedas Lidosta, kā arī 16 citas bāzes lidostas, bet tā galvenā mītne atrodas Īrijas galvaspilsētā – Dublinā, precīzāk sakot, Sordsā. “Ryanair” savu popularitāti ir izpelnījies arī savu zemo biļešu cenu dēļ – tā ir viena no Eiropas lielākajām zemo cenu aviokompānijām.
2015. gadā “Ryanair” piedāvā lidojumus uz 191 galamērķiem, kas atrodas 31 pasaules valstī – Austrijā, Beļģijā, Bulgārijā, Horvātijā, Kiprā, Čehijā, Dānijā, Igaunijā, Somijā, Francijā, Vācijā, Grieķijā, Ungārijā, Īrijā, Izraēlā, Itālijā, Latvijā, Lietuvā, Maltā, Melnkalnē, Marokā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā, Spānijā, Zviedrijā, Šveicē, kā arī Lielbritānijā. No Rīgas “Ryanair” pašlaik veic lidojumus uz 13 galamērķiem. Kopš kompānijas darbības sākuma Latvijā līdz 2015. gadam “Ryanair” uz Rīgas lidostu un no tās bija pārvadājis 8 miljonus pasažieru.

Aviokompānija “Rayanair” Latvijas aviopārvadājumu tirgū ienāca 2004. gadā, pateicoties uzņēmējam un politiķim Aināram Šleseram, kura darbības laikā, kad tas strādāja Satiksmes ministra amatā, ar “Ryanair” tika noslēgts līgums, ietverot īpašas atlaides lidostas un gaisa telpas regulēšanas pakalpojumu apmaksā. Diemžēl šī līguma nosacījumi ir nodarījuši lielus zaudējumus uzņēmumiem, kas pieder Latvijas valstij un ir saistīti ar aviosatiksmi. Kad tuvojās līguma termiņa beigas, ilgu laiku nebija zināms, kādi būs “Ryanair” plāni pēc līguma termiņa beigām, kas bija 2015. gada pavasaris. Rezultātā, beidzoties līguma termiņam, Latvijas Ekonomikas ministrija noteica, ka Rīgas lidosta vairs nevar nodrošināt “Ryanair” apkalpošanai atlaides.

Sākotnēji “Ryanair” bija pavisam neliela aviolīnija, kas veica īsus pārlidojumus no Vaterfordas un Londonu, bet tagad tā ir izaugusi par vienu no lielākajām Eiropas aviokompānijām. Pašlaik “Ryanair” nodarbina apmēram 8500 darbiniekus, no kuriem apmēram, 1200 ir piloti. Kompānijai pieder aptuveni 300 “Boeing 737-800” lidaparāti. Arī kompānijas ienākumi gadu gaitā ir ievērojami auguši – no 231 miljona eiro 1998. gadā līdz 3013 miljoniem eiro 2010. gadā. 2013. gadā “Ryanair” tika atzīta par lielāko Eiropas aviokompāniju, balstoties uz pārvadāto pasažieru skaitu, un par noslogotāko starptautisko aviolīniju, balstoties uz pasažieru skaitu.