Ceļojumu apdrošināšana

Pievienots

Ceļojumi ir brīnišķīga iespēja, kā pavadīt atvaļinājumu vai vasaras brīvlaiku gan vienam pašam, gan kopā ar ģimeni vai arī draugiem. Pirms došanās uz ārzemēm vienmēr tiek padomāts gan par apģērbu, gan pirmās nepieciešamības precēm un citām lietām, bet pret visu nav iespējams nodrošināties. Tāpēc ir nepieciešama ceļojumu apdrošināšana, kas var palīdzēt gadījumos, kad paša spēkiem vairs nav iespējams neko izdarīt vai arī tas izmaksā ļoti, ļoti dārgi.

Šobrīd Latvijā darbojas vairākas apdrošināšanas aģentūras, kas piedāvā arī speciālu pakalpojumu tieši tiem cilvēkiem, kuri izlēmuši doties uz ārzemēm, – ceļojumu apdrošināšanu. Kopumā apdrošināt ir iespējams gandrīz jebko, vienīgais iemesls, kāpēc cilvēki nav apdrošinājušies no galvas līdz kājām, ir cena. Tāpat atšķirīgi ir arī ceļojuma riski, pret kuriem iespējams apdrošināties. Riski, pret kuriem būtu jāapdrošinās, mainās atkarībā no paša ceļotāja veselības stāvokļa, uzturēšanās ilguma, kā arī ceļojuma specifikas. Lielākā daļa Latvijas apdrošināšanas sabiedrību piedāvā apdrošināšanu, kas sedz medicīniskos izdevumus, tomēr iespējams tai kombinēt klāt arī apdrošināšanu pret cita veida riskiem. Ceļojuma apdrošināšana var iekļaut citus medicīniska rakstura riskus – akūtiem gadījumiem, nelaimes gadījumiem; neatliekamai zobārstniecībai, medicīniskajam transportam, repatriācijai saslimšanas gadījumā, kā arī nāves gadījumā (slimnieka vai mirstīgo atlieku transportēšana uz dzimteni).

Kā vēl viena kategorija, kas var tikt iekļauta ceļojuma apdrošināšanā, ir palīdzības apdrošināšana. Tā var ietvert tādus riskus kā personīgo mantu nosūtīšana no mītnes zemes, ja bez šīm mantām nav iespējams izdzīvot un sociāli funkcionēt, meklēšanas un glābšanas izdevumi, bērnu un mājdzīvnieku aprūpe, ja ceļojuma laikā apdrošinātā persona tiek hospitalizēta, maiņas autovadītājs, tuvinieka ierašanās, apdrošinātā aizstāšana, juridiskā palīdzība, tulka palīdzība u.c. Iespējams arī apdrošināties pret nelaimes gadījumiem, kas var rasties ceļojuma laikā.

Ceļojumi nereti nozīmē arī lidošanu vai pārvietošanos ar kādu citu transporta līdzekli, lai nokļūtu izvēlētajā galamērķī. Līdz ar to ceļojuma apdrošināšanā var ietvert apdrošināšanos, kas sedz izdevumus saistībā ar ceļojuma izmaiņām. Piemēram, ceļojums tiek atcelts vai arī aizkavējās, ceļojuma pārtraukšana, lidojuma aizkavēšanās. Ļoti daudzi ceļotāji, kas pārvietojas ar lidmašīnu, tagad izvēlas apdrošināt arī savu bagāžu, jo bieži vien tā lidojuma laikā tiek nozaudēta, iekrauta citā lidmašīnā vai arī notiek kas cits. Tāpēc ceļojuma apdrošināšana var segt arī tādus izdevumus, ja bagāža lidojuma laikā tiek pazaudēta vai sabojāta. Nozaudētas bagāžas gadījumā var tikt kompensētas izmaksas par pirmās nepieciešamības precēm, kas pēc tam tiek iegādātas.

Daudzi cilvēki izvēlas neveikt ceļojuma apdrošināšanu, jo uzskata to par liekiem izdevumiem, tomēr nekad nevar zināt, kas dzīvē notiks. Iespējams organismam radīsies pretreakcija pret ēdienu, laika apstākļiem, iespējams saindēties ar kādu pārtikas produktu; tāpat arī nav iespējams zināt, vai pēc bagāžas nodošanas to varēs arī dabūt atpakaļ un ka tā nebūs kaut kur pazudusi. Ceļojuma apdrošināšana var būt ļoti noderīga, īpaši tiem cilvēkiem, kuri diezgan bieži dodas gan dažādos izklaides, gan arī darījuma braucienos.