Drošākās aviokompānijas pasaulē

Pievienots

Izvēloties aviobiļetes, ne vienmēr cilvēki pārbauda, ar kādām aviokompānijām lidojums tiks veikts. Tomēr, rūpējoties par savu drošību, nepieciešams arī uzzināt informāciju par pašu kompāniju, jo ir aviokompānijas, kas nav guvušas pārāk labu slavu tikai tāpēc, ka dažāda apmēra incidenti notiek pārāk bieži. Taču, ja lielākoties tiek izvēlēta tāda aviokompānija kā “Lufthansa”, “Finnair”, “Air New Zealand ” vai “Singapore Airlines”, tad par drošību un komfortu lidojuma laikā var droši neuztraukties. Šīs tiek atzītas par drošākajām aviokompānijām pasaulē.
Par pasaules drošāko aviokompāniju pasaulē tiek atzīta “Air New Zealand”, kas ir ari Jaunzēlandes nacionālā aviolīnija. Tā ir dibināta 1940. gadā, kaut gan tajā laikā tās nosaukums bija “TEAL”. Šī aviokompānija tiek atzīta par drošāko visā pasaulē, jo pēdējo desmitgažu laikā nav noticis neviens nopietns incidents un avārija. Tā veic lidojumus uz vairākiem pasaules kontinetiem, tajā skaitā uz Eiropu (Itālija, Spānija, Austrija, Šveice).

“Lufthansa” (pilnā nosaukumā ir “Deutche Lufthansa”) ir Eiropas lielākā un tajā pat laikā arī drošākā aviokompānija, kas veic pasažieru pārvadājumus. Turklāt tā ir arī viena no vecākajām aviokompānijām Eiropā, jo dibināta jau 1926.gadā. Tiesa tās darbība tika pārtraukta Otrā pasaules kara laikā, taču 1955.gadā tā tika dibināta no jauna. “Lufthansa” tiek arī uzskatīta par vienu no līderiem tieši tālo reisu ziņā. Lai gan aviokompānijas darbības laikā kopš 1955.gada līdz pat 1993.gadam notika vairākas avārijas un incidenti, kuros pasažieri un apkalpes locekļi arī zaudēja dzīvību, tomēr kopš 1993.gada “Lufthansas” lidmašīnas nav cietušas nevienā avārijā, kā arī nav noticis neviens nopietns incidents. Tieši tāpēc arī šī aviokompānija tiek uzskatīta par vienu no drošākajām pasaulē.

“Finnair” ir otra Eiropas aviokompānija, kas arī iekļauta drošāko aviokompāniju sarakstā. Šī lidsabiedrība ir dibināta Somijā jau 1923.gadā. “Finnair” savas ilgās darbības laikā piedzīvojusi vien divus negadījumus – 1961. un 1963.gadā. Kopš tā laika nav noticis neviens nopietns incidents, līdz ar to nav bijušas traģiskas avārijas ar cietušajiem. Šī ir viena no tām aviosabiedrībām, kurai ir ļoti augsti drošības standarti, kas arī novērtēti visā pasaulē.

Starp pasaules drošākajām aviokompānijām ierindojas arī “Singapore Airlines”, kas pēdējos gados arī tiek nominēta par vienu pasaules labākajām aviokompānijām. Pēdējo reizi avārija notika pirms vairāk kā 10 gadiem – 2000.gadā, kad bija arī 83 bojā gājušie un 71 ievainots pasažieris. Tomēr tās drošības standarti, inovācijas un uzlabojumi kopš tā laika ir attīstījušies. Līdz ar to “Singapore Airlines” tiek atzīta par vienu no drošākajām un labākajām pasaules aviokompānijām.

Starp pasaules drošākajām lidsabiedrībām atrodamas arī tādas aviokompānijas kā “British Airways”, “Cathay Pacific”, “Emirates”, “Etihad”, “EVA Air” un “Qantas”. Starp lēto lidojumu aviokompānijām, kas tiek atzītas par drošākajām, ir tādas lidsabiedrības kā “Aer Lingus”, “Alaska Airlines”, “Icelanair”, “Jetblue”, “Jetstar” un citas.