Kā atrast lētākās aviobiļetes?

Pievienots

Ikviens vēlas kaut vismaz reizi gadā doties ceļojumā uz ārzemēm. Ērtākais un ātrākais veids, kā nokļūt no vienas valsts uz citu, ir lidošana. Tomēr bieži vien aviobiļetes ir ļoti dārgas. Lai varētu atrast lētākas aviobiļetes un ietaupīt naudu, ko pēc tam var izmantot citiem ceļojuma tēriņiem, ir vērts ņemt vēra dažus padomus, kā atrast lētākās aviobiļetes.

Bieži vien, meklējot lidmašīnu biļetes, cilvēki dodas uz pazīstamu aviokompāniju mājas lapām un izpēta tur esošos piedāvājumus. Taču, lai uz vienu galamērķi atrastu maciņam izdevīgākās aviobiļetes, labāk ir meklēt aviobiļetes speciālās interneta aviobiļešu rezervēšanas mājas lapās, piemēram, letasaviobiletes.lv, lidot.lv, skyscanner.com u.c. Tur būs iespējams atrast daudz plašāku aviobiļešu piedāvājumu no dažādām aviokompānijām, līdz ar to iespēja atrast lētākās aviobiļetes ir daudz lielāka nekā, ja tiek izpētīts tikai pāris aviokompāniju piedāvātās lidojuma biļešu cenas.

Ik pa laikam aviokompānijas piedāvā dažādas akcijas un patiešām ļoti lētus lidojumus uz dažādiem galamērķiem. Tāpat ir arī dažādas pēdējā brīža izpārdošanas, kad ir iespējas iegādāties aviobiļeti par izdevīgām cenām uz jau pavisam drīzu ceļojumu. Lai nebūtu diendienā jāsēž dažādās mājas lapās un jācer, ka pēkšņi sāksies lidojumu izpārdošana, iespējams ir pieteikties gan aviokompāniju mājas lapās, gan biļešu rezervēšanas lapās par lietotāju, kam tiek ziņots, kurās dienās un laikos sāksies aviobiļešu izpārdošana. Vienīgais, kas jādara – atliek vismaz reizi dienā ieskatīties e-pastā, kur šādus ziņojumus var saņemt. Turklāt, ja ir zināms konkrēts galamērķis, uz kuru noteikti ir vēlme doties, tad iespējams arī pieteikties ziņojumu saņemšanai tieši par lidojumiem uz konkrētu valsti vai lidostu.
Lētākas aviobiļetes ir iespējams arī iegādāties, ja lido konkrētās dienās. Lidojumiem nepopulārākās dienās un līdz ar to arī lētākās dienas ir otrdienas, ceturtdienas un sestdienas. Piektdienās un svētdienās aviobiļešu cenas parasti ir dārgākās. Tāpat arī, lidojot agri no rīta vai arī vēlu vakarā, biļešu cena var ievērojami samazināties nekā, ja lidojums notiek dienas laikā.

Lidojot ar tiešo reisu, pasažierim nav jāuztraucas ne par savu bagāžu, ne ilgstoši jānīkst lidostā, respektīvi, lidojums ir daudz ērtāks. Taču par komfortu ir jāmaksā, līdz ar to tas nozīmē, ka aviobiļetes cena būs dārgāka. Lai samazinātu izdevumus par biļetēm, ir vērts meklēt lidojumus ar pārsēšanos. Protams, var gadīties, ka starp lidojumiem ir jāgaida vairākas stundas vai arī gluži otrādi – būs jāsteidzas, lai paspētu uz nākamo lidmašīnu, taču, ja svarīgi ir iegādāties pēc iespējas lētākas aviobiļetes, tad netiešais lidojums var sniegt ievērojamu ietaupījumu. Turklāt, ja starp lidojumiem ir daudz laika, tad iespējams arī tranzītpilsētu, kurā notiek pārsēšanās.

Ja paredzēts lidojums kopā ar ģimeni vai draugiem, tad lētākas aviobiļetes iespējams atrast, ja biļešu rezervēšana notiek katrai personai atsevišķi. Reizēm, meklējot grupas biļeti uz vienu reisu, vienai personai biļetes cena var būt tikai 150 EUR, bet divām vai vairākām jau uz pusi dārgāka. Tāpēc naudas taupīšanas nolūkos ir vērts no sākuma meklēt aviobiļeti vienai personai. Dažkārt arī aviobiļetes cena vienvirziena biļetei ir lētāka. Līdz ar to tā vietā, lai meklētu divvirziena ceļa zīmi (turp-atpakaļ), ir vērts pameklēt, vai, meklējot divas vienvirziena biļetes, nav iespējams atrast izdevīgāku piedāvājumu.

Sava ērtuma labad, cilvēki bieži vien kā izlidošanas sākumpunktu izvēlas sev vistuvāko lidostu. Taču reizēm, ja tuvumā ir vēl kāda lidosta, iespējams atrast lētākas aviobiļetes, ja lidot no citas lidostas. Protams, tas nozīmē, ka ceļā uz lidostu būs nepieciešams pavadīt vairāk laika, bet to var pārvērst arī par patīkamu posmu, piemēram, apskatīt vēl neredzētas vietas.

Jebkurā gadījumā, rezervējot aviobiļetes, ir jāatceras, ka lidojuma biļetes iegādāšanās laicīgi noteikti ietaupīs diezgan daudz naudas, ja vien nav paveicies atrast kādu pēdējā brīža izpārdošanu. Laika posms, kurā iespējams atrast lētākās aviobiļetes, ir 2-6 mēneši pirms lidojuma.