Ko darīt, ja pazudusi reģistrētā bagāža?

Pievienots

Reģistrētās bagāžas nozaudēšana diemžēl nav nekas jauns. Ir pat veikts pētījums, ka katra 64.bagāžas vienība tiek īslaicīgi pazaudēta vai nozaudēta. Reģistrētā bagāža visbiežāk tiek pazaudēta cilvēku kļūdas dēļ, tāpēc ir praktiski nereāli izdarīt ko tādu, lai 100% izvairītos no šīs nepatīkamās situācijas. Tomēr iespējams ir veikt dažādus drošības pasākumus, lai pēc iespējas ātrāk nozaudēto reģistrēto bagāžu atgūtu. Mazākas rūpes būs arī tiem ceļotājiem, kuri savu bagāžu ir apdrošinājuši.

Pirmais solis, kas noteikti ir jādara, ja ir atklājies, ka reģistrētā bagāža ir pazudusi, ir vēršanās lidostas pazaudēto un atrasto mantu birojā (Lost&Found). Lidostas darbinieku informēšana par šādu situāciju ir jāveic pēc iespējas ātrāk, jo tad arī pastāv lielāka iespēja, ka bagāža drīz vien tiks nogādāta īpašniekam. Dažkārt pēc nogurdinošiem lidojumiem, turklāt vēl atklājot, ka bagāža ir pazaudēta, pasažieris labāk izvēlas vispirms izgulēties un atpūsties, bet bagāžas problēmu risināt nākamajā dienā. Tā noteikti nevajag darīt – uzreiz, kā tiek atklāts, ka bagāža ir pazudusi, jāvēršas pie lidostas darbiniekiem. Svarīgi ir norādīt informāciju par kofera ārējo izskatu, vēl labāk – ja koferim ārpusē ir redzamas kādas īpašas pazīšanās zīmes, piemēram, piekariņš, kaut vai pleķis, kāds nav nevienam citam koferim. Lidostas darbiniekiem, kas nodarbojas ar pazaudētās bagāžas atrašanu, būs nepieciešama adrese, kurā ceļojuma laikā uzturas pasažieris, kā arī kontakttālrunis, lai varētu sazināties. Parasti reģistrētā bagāža tiek nozaudēta īslaicīgi – pāris stundas vai arī dažas dienas. Ja tomēr bagāža ir neatgriezeniski pazaudēta, tad aviokompānija piešķir arī kompensācijas maksu. Iespējams arī atgūt naudu, kas iztērēta par dažādu preču iegādi pēc bagāžas pazaudēšanas, lai varētu izdzīvot visu ceļojuma laiku, tomēr vislabāk par visām šīm iespējām ir saņemt informāciju tieši no konkrētās aviokompānijas darbiniekiem.

Kravājot bagāžu lidojumam, bieži vien tiek sastādīti līdzņemamo mantu saraksti. Kā izrādās, šādi saraksti ir noderīgi ne tikai, lai varētu koferi sakravāt. Mantu sarakstu noteikti vajag saglabāt un paņemt līdzi ceļojumā – ja bagāža drīz vien netiek atrasta, tad lidostas darbiniekiem būs nepieciešama informācija par to, kas koferī atradās. Līdz ar to šāds saraksts palīdzēs atcerēties pēc iespējas precīzāk visas lietas, kas tika koferī ieliktas. Labs risinājums, lai nozaudēta čemodāna gadījumā ceļojumā nebūtu jāiztiek vien ar to, kas ir mugurā, rokas bagāžā vienmēr vajag ielikt kādu lieku apģērba komplektu.

Reģistrētajā bagāžā vienmēr tiek ieliktas tās lietas, kuras nav vajadzīgas lidojuma laikā vai arī neatbilst tiem noteikumiem, lai varētu turēt rokas bagāžā. Tāpēc bieži vien cilvēki bagāžā ieliek arī vērtīgās mantas, piemēram, dārglietas vai nauda, jo dažkārt pasažieri baidās, ka rokas bagāža var tikt nozagta. Diemžēl tā ir viena no lielākajām ceļotāju kļūdām. Patiesībā tieši rokas bagāžā ir visdrošāk turēt vērtīgās mantas, jo tā visu lidojuma laiku atradīsies pie pasažiera. Tomēr vislabāk ir vērtīgās mantas vispār neņemt līdzi.