Latvijas aviokompānija “AirBaltic”

Pievienots

“AirBaltic” ir Latvijas reģionālā aviokompānija, kas ir nozīmīgākā lidsabiedrībā visās Baltijas valstīs, jo ir tranzītmezgls starp Austrumiem un Rietumiem. Tā ir dibināta 1995. gadā 28.augustā un savu pirmo pasažieru lidojumu veica 1995. gada 1.oktobrī. Aviokompānijas “AirBaltic” galvenā atrašanās vieta ir Rīgas starptautiskā lidosta (RIX), kas atrodas Latvijā, Mārupē; šobrīd tā nodarbina vairāk kā 1200 darbinieku, no kuriem lielākā daļa saistīta tieši ar lidojumiem.

Šīs aviokompānijas galvenais akcionārs ir Latvijas valsts, kurai pieder 99,8% akciju. “AirBaltic” līdz 2008. gadam pildīja darbības modeli, kurā veica pasažieru pārvadājumus no viena punktu uz otru, bet tad pārgāja uz tīkla aviokompānijas modeli. Lidsabiedrība arī piekopj zemo lidojumu praksi, kas šajā ziņā var konkurēt ne tikai ar citu aviokompāniju aviobiļešu cenām, bet pat ar autobusu, prāmju, pasažieru vilcienu vai vieglo transportlīdzekļu ceļa izmaksām. Šī kompānija, rūpējoties par saviem klientiem, vienmēr piedāvā dažādas akcijas un bonusus, lai nodrošinātu pēc iespējams komfortablāku, patīkamāku un arī izdevīgāku lidojumu ikvienam, kas izvēlas “AirBaltic” pakalpojumus.

Aviokompānija darbojas vien 20 gadus, bet jau spējusi pārvadāt vairāk kā 10 miljonus pasažieru. Tās galvenās prioritātes ir drošība, precizitāte un kvalitatīvi pakalpojumi klientiem. “AirBaltic” veic lidojumus uz dažādām valstīm, kas aptver Eiropu, Skandināviju, Krieviju, Tuvos Austrumus, kā arī uz tām valstīm, kas ietilpst NVS jeb Neatkarīgo Valstu Sadraudzībā, piemēram, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, Armēniju, Gruziju (kas gan vairs nav NVS) un citām. Kopumā “AirBaltic” veic lidojumus no Rīgas uz 60 dažādiem galamērķiem. Tomēr “AirBaltic” piedāvā pasažieriem arī lidojumus no pārējo Baltijas valstu galvaspilsētām – Viļņas, un Tallinas, kā arī vēl no Frankfurtes un Dortmundes. Latvijas aviokompānija arī dod iespēju privātpersonām vai organizācijām pasūtīt čārterreisus, piedāvājot lidmašīnas Boeing 737-500, Boeing 737-300, kā arī Q400 NextGen. Kopumā šobrīd “AirBaltic” ir 25 šādu 3 tipu gaisa kuģi, taču drīzumā tiks iegādāti vēl 13 Bombardier CS300 sērijas gaisa kuģi.

“AirBaltic” ir viena no tām aviokompānijām,kas savā pastāvēšanas laikā vēl ne reizi nav piedzīvojusi traģisku avāriju. Tomēr pavisam nesen notika incidents, kad gaisa kuģi no Norvēģijas uz Krētu gribēja vadīt apkalpe, kura atradās vēl alkohola reibumā. Atļautais promiļu skaits drīkst būt 0,2, taču četriem no pieciem apkalpes locekļiem (arī abiem pilotiem) alkohola daudzums asinīs bija lielāks.

Un atceries, ka rezervējot biļetes tu noteikti vari izvēlēties pakalpojumu “kredīti internetā“, jo ar šiem aizdevumiem tu varēsi saņemt naudu ātri, lai varētu nopirkt savas vēlamās aviobiļetes.