Lidošana tikai ar rokas bagāžu

Pievienots

Aizvien biežāk, dodoties ceļojumos, cilvēki izvēlas lidot tikai ar rokas bagāžu. Tas atvieglo paša ceļotāja dzīvi, jo pirms tam nav jāveic liela mantu kārtošana, jāuztraucas par bagāžas svara nepārsniegšanu, tāpat arī šī bagāža ir vēl jānogādā lidostā. Viena no lielākajām rokas bagāžas priekšrocībām ir tāda, ka par to nav jāmaksā. Protams, šādas bagāžas svaram un izmēriem ir jāatbilst aviokompānijas noteikumiem, taču, kārtīgi izvērtējot visu nepieciešamo, iespējams pavisam ērti un izdevīgi dodies atpūtas braucienā vien ar pavisam nelielu somu.

Viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem pašam ceļotājam, lai varētu lidot tikai ar rokas bagāžu, ir kvalitatīva un laba soma. Protams, tas uzreiz nenozīmē, ka jādodas uz specializētu veikalu un jāpērk dārgākais rokas bagāžas izmēra koferis. Svarīgi ir pirms tam pārbaudīt, lai somas rokturi nav notrūkuši, nav parādījies kāds caurums. Tāpat arī mazajiem koferīšiem vajag pārbaudīt, vai kāds ritenis nav nokritis vai palicis vaļīgs. Rokas bagāžas somas vai kofera pārbaude var ļaut izvairīties no nekomfortablām situācijām, piemēram, rokas bagāžas koferim nokrīt ritenis, līdz ar to koferis ir jānes padusē.

Ja liekas, ka šajā ceļojumā būs iespējams iztikt tikai ar rokas bagāžu, tad pats svarīgākais ir somas vai kofera sapakošana, jo rokas bagāžas svars lielākajā daļā aviokompāniju nedrīkst pārsniegt 8 kg. Tas nozīmē, ka jāizmanto minimālisma princips – pēc iespējas mazāk un pēc iespējas mazāks. Ja pierasts ir ņemt līdzi vairākas drēbju kārtas, tad rokas bagāžas gadījumā jāspēj paņemt līdzi tikai nepieciešamākās drēbes, nevajag arī aizrauties ar vairāku kurpju pāru krāmēšanu – līdz ar to nepaliks vietas citām mantām. Pirms tam vajag izpētīt, kādi laika apstākļi gaidāmi galamērķī, protams, ja tiek solīts saulains laiks, tāpat vajag paņemt līdzi kādu siltāku jaku. Mazāk vietas koferī vai somā aizņems drēbes, kas ir ieliktas vakuuma maisiņos vai arī sarullētas. Nevajag aizmirst, ka arī apavos var ielikt dažādas lietas, piemēram, zeķes. Der arī atcerēties, ka iespējams mantas nopirkt uz vietas ceļojuma galamērķī – kā nekā tika ietaupīta nauda par reģistrēto bagāžu, līdz ar to var atļauties nopirkt uz vietas kādu apģērba gabalu vai higiēnas preci. Ja tomēr kopējais rokas bagāžas svars ir lielāks nekā aviokompānijas pieļautais, tad viens no ceļotāju trikiem ir vairāku apģērba kārtu uzvilkšana, lai izietu cauri drošības kontrolei. Pēc tam, lidostas izlidošanas teritorijā, visu lieko var atkal novilkt un ielikt rokas bagāžā.

Kārtojot rokas bagāžu, noteikti jāatceras par ierobežojumiem attiecībā uz šķidrumiem – katrs šķidrums (kosmētika, smaržas, ūdens, želeja, skūšanās putas u.c.) drīkst būt tikai 100 ml nelielās tvertnēs, kas jāievieto speciālā plastikāta maisiņā. Līdz ar to, lai nebūtu problēmu ar drošības pārbaudi, kā arī nevajadzētu ņemt līdzi lieku smagumu, dušas piederumus un citas lietas mazos iepakojumos var nopirkt uz vietas vai arī paņemt viesnīcā, ja tur tādi tiek piedāvāti.
Bieži vien ilgāku ceļojumu laikā cilvēki paņem līdzi kādu grāmatu vai žurnālus, lai izklaidētu sevi garajā pārlidojumā. Ja ir tikai rokas bagāža, tad grāmatas ir ievērojams smagums, kas var traucēt. Šādiem gadījumiem ir labāk izmantot elektroniskās ierīces, piemēram, planšetes, kas ir vieglas uz mazākas nekā klēpjdatori. Tajās var ielādēt grāmatu elektroniskās versijas, kā arī vēlāk planšetes var noderēt ceļojuma laikā, jo varēs piekļūt internetam vai arī ielādēt bildes, kad fotoaparāta atmiņa būs pilna. Drošības kontroles laikā tāpat elektroniskās ierīces tiek pārbaudītas ārpus somas vai kofera, līdz ar to arī svaru tās neietekmēs.
Lidošana tikai ar rokas bagāžu ievērojami atvieglo visu lidojuma procesu kopumā. Bagāža nav jāreģistrē, tāpat arī nepastāv iespēja, ka tā var tikt pazaudēta. Protams, pašam pasažierim ir jāpieskata savas mantas, pat ja līdzi ir tikai rokas bagāža. Turklāt rokas reģistrētās bagāžas neesamība arī nodrošina to, ka izkļūšana no lidostas būs daudz ātrāka un vienkāršāka – nebūs jāgaida cilvēku masās, kamēr no lidmašīnas kravas nodalījuma tiks izņemta lielā ceļojuma bagāža.