Padomi, lidojot kopā ar bērnu

Pievienots

Lidojot kopā ar bērnu, īpaši ar zīdaini, noteikti ir nepieciešams padomāt par vairākām lietām, par kurām nebūtu jāuztraucas, ja lido tikai pieaugušie. Ja bērns pirmo reizi lidos ar lidmašīnu un ir tādā vecumā, kad jau apzinās apkārt notiekošos, noteikti svarīgi ir pirms tam jau laikus sagatavot viņu par gaidāmo. Jāizstāsta par to, uz kurieni lidosiet, kāda izskatās lidmašīna, vienkāršiem vārdiem jāpastāsta, ko tā dara, kā arī kas viņu sagaida lidojuma galamērķī. Tā kā lidojums ne visiem ir patīkams process, tad svarīgi ir pirms tam radīt bērnam pozitīvas gaidas par ceļojumu, izmantojot lidmašīnu.

Vairākas aviokompānijas ļauj lidot bērniem līdz divu gadu vecumam bez maksas, taču vecākiem tad ir jārēķinās, ka tētim vai mammai bērniņš būs jātur klēpī. Ja lidojums ir īss, tad ir vērts ietaupīt naudu par bērna biļeti, taču garāku pārlidojumu gadījumā ilgstoša sēdēšana klēpī kļūs apgrūtinoša ne tikai bērnam, bet arī pieaugušajam. Aviobiļešu cena bērniem katrā lidsabiedrībā ir atšķirīga, tāpēc ir svarīgi to iepriekš noskaidrot. Parasti bērna biļetes cena ir 10% no pieaugušā aviobiļetes cenas, taču cena var būt arī lielāka.

Lidojot kopā ar zīdaini, vislabāk izvēlēties tādu lidojuma laiku, kad bērniņš guļ. Ir aviokompānijas, kas piedāvā pasažieriem ar zīdaini speciālas piekarināmas gultiņas, tāpat arī tiek piedāvāts zīdaiņu guļammaiss, kas atvieglo vecākiem dzīvi un samazina lidmašīnā līdzņemamo mantu kaudzi. Ja bērniņš vēl tiek barots ar krūti, tad labi izvēlēties arī tādu sēdvietu, kas ir pie loga, jo tad, izmantojot sedziņu vai kādu citu auduma gabalu, var izveidot sienu, kas nošķir no citiem pasažieriem. Šādā veidā zīdaini var divvientulībā mierīgi pabarot bez apkārtējo skatieniem. Tāpat var arī vienkārši pārsegt pār plecu sedziņu, kas nošķir no pārējiem. Barošanu ar krūti vai arī pudelīti var izmantot, lai zīdainītim būtu vieglāk pārciest spiediena maiņu, lidmašīnai paceļoties un nolaižoties, jo zīdīšanas procesā darbojas rīšanas reflekss, kas mazina nepatīkamās sajūtas. Pirms izlidošanas noteikti vajag atcerēties par autiņbiksīšu nomaiņu; nedrīkst aizmirst arī paņemt tās un vēl mitrās salvetes līdzi lidmašīnā, īpaši, ja paredzēts garāks lidojums. Noteikti lidmašīnā līdzi ir jāpaņem arī maiņas drēbītes gan bērniņam, gan arī pašam pieaugušajam – lai arī cik uzmanīgi, tomēr vienmēr gadās kaut kādā veidā nosmērēties.

Lidojot kopā ar lielākiem bērniem, jāatceras, ka jāparūpējas, lai lidmašīnā ir ne tikai maiņas apģērbs, bet arī kas ēdams un nieciņi, lai bērnu izklaidētu, ja lidojums ir vairākas stundas garš. Arī kopā ar lielākiem bērniem labāk ir izvēlēties vēlu vai arī ļoti agru izlidošanas laiku, jo tad iespējams, ka bērns lidojuma laikā būs tik noguris, ka spēs arī iemigt. Lai gan bērniem viss jaunais šķiet interesants un tad miegs nav nevienā acī, tad labs paņēmiens, kā nogurdināt bērnu līdz lidmašīnas pacelšanās laikam, ir ļaut tam izskrieties un nedaudz “iztrakoties” lidostā. Protams, nevajag gan riskēt ar to, ka lielā lidostā bērns pēkšņi aizskrien prom un pazūd. Pirms izlidošanas noteikti nevajag aizmirst vēl lieku reizi aiziet uz tualeti. Lai vieglāk būtu pārciest spiediena maiņas, tad jāiedod bērnam ir sūkājās konfektes vai arī košļājamā gumija. Daudziem cilvēkiem lidojuma laikā paliek nelabi, tāpēc ir svarīgi arī parūpēties par to, lai līdzi ir lielāki maisiņi gadījumiem, ja bērnam pēkšņi paliek slikti. Lai gan arī lidmašīnās pieejami šādi maisiņi, tomēr tie ir diezgan maziņi, līdz ar to pastāv iespēja, ka bērns var tajā netrāpīt. Lidmašīnā noteikti jāatceras paņemt līdzi arī speciālus dzeramos trauciņus, kuriem ir vāciņi – atvērta krūzīte var pēkšņi izgāzties un viss šķidrums var izlīt. Jāpaņem līdzi ir arī kādi graužamie našķi, jo pirkt saldumus lidmašīnā uz vietas ir neizdevīgi, turklāt nav zināms, vai bērnam tas garšos.