Pasaules bīstamākās aviokompānijas

Pievienots

Aviokompāniju izmantošana, lai dotos gan darba komandējumos, gan ceļojumos, ir kļuvusi jau ļoti ierasta. Pasaulē ir ļoti daudz aviokompāniju, kas piedāvā pārvadāt pasažierus, taču to līmenis nav vienāds. Kā jau ar jebkuru transportlīdzekli, arī lidojot ar lidmašīnām mēdz notikt dažādi negadījumi. Diemžēl bieži vien šīs avārijas ir letālas ļoti daudziem cilvēkiem. Balstoties pēc dažādiem datiem, to skaitā arī avāriju skaita, ir uzzinātas aviokompānijas, kuras izvēlēties nav nemaz tik droši.

Par nedrošākajām lidsabiedrībām ir atzītas tādas aviokompānijas kā “Agni Air”, “Afganistan`s Kam Air”, “Nepal Airlines”, “Tara Air” un vēl vismaz 50 citas. Par bīstamākajām aviokompānijām atzītās (“Tara Air”, “Afghanistan`s Kam Air”, “Kazakhstan`s Scat Airlines”, “Nepal Airlines”) nedrīkst veikt pasažieru pārvadājumus Eiropas Savienībā.

Tara Air” ir 2009. gadā dibināta aviokompānija, kuras galvenā atrašanās vieta ir Katmandū, Nepālā. Lidmašīnās pārvadājamo pasažieru skaits ir neliels – vien 19 cilvēki. Šī aviokompānija ir salīdzinoši jauna, taču tai jau ir bijušas vairākas avārijas, kurās dzīvību zaudējuši vairāki cilvēki. Piemēram, 2010.gadā lidojuma laikā pēkšņi atvērās durvis; tajā pašā gadā kāda no lidmašīnām ar visiem pasažieriem un apkalpi pēkšņi pazuda – vēlāk tika atrastas lidmašīnas atliekas, kā arī visi lidmašīnā esošo cilvēku līķi. 2011.gadā kādas lidmašīnas darbība tika smagi sabojāta, pēc īpaši neveiksmīgas nosēšanās.

Agni Air” ir vēl viena no Nepālas aviokompānijām, kas gan savu darbību nu jau ir pārtraukusi. Tā tika dibināta 2006.gadā un sešu gadu laikā piedzīvoja vairākas avārijas un ekstremālas situācijas. Piemēram, 2010.gadā, slikto laika apstākļu dēļ veidot atgriešanos uz izlidošanas vietu, lidmašīnai saplīsa ģenerators, kā dēļ arī bojā gāja visi lidmašīnas pasažieri, to skaitā arī 6 ārzemnieki. 2012.gadā notika vēl viena avārija, kurā 15 no 21 cilvēka, kas atradās lidmašīnā, gāja bojā.

Nepal Airlines” ir nacionālā Nepālas aviolīnija, kura savu darbību sākusi jau 1950.gados. Kopš tā laika notikuši apmēram 15 incidenti, kuru laikā pasažieri un apkalpes locekļi ir gan tikai cietuši, gan arī miruši. 1969.gadā notikušajā avārijā gāja bojā visi četri apkalpes locekļi, kā arī 31 pasažieris; 1991.gadā bija vēl viena traģiska avārija, kuras laikā mira visi cilvēki, kas atradās lidmašīnā. 2014.gadā, kad notika pēdējā zināmā avārija, lidmašīna pazuda; vēlāk tika atrastas tikai lidmašīnas atlūzas.